БУДІВНИЦТВО НОВИХ МЕЛІОРАЦІЙНИХ МЕРЕЖ НА МИКОЛАЇВЩИНІ ЗБІЛЬШИТЬ ВРОЖАЙНІСТЬ НА 15-20%, — НАШ КРАЙ


13.07.2021
Будівництво нових меліораційних мереж на Миколаївщині збільшить врожайність на 15-20%. Таку думку висловив голова фракції партії «Наш край» в Миколаївській обласній раді, аграрій Юрій Кормишкін.
«Врожаї цього року показують, що, якби в Миколаївській області була розвинена система зрошування земель, то можна було б удвоювати показники врожайності, як при цьогорічних дощах», — розповідає Юрій Кормишкін.
Аграрій наводить приклад, що якщо в минулому році доводилось пересівати соняшник через страшну засуху, то в цьому році соняшник вигнав під два метри.
«В сусідніх Херсонській та Одеській областях останнім часом дуже багато коштів вкладають саме в меліорацію. Так як від контролю вологи – практично в повній мірі залежить врожайність. Ризики втрати врожаю зменшуються вдвічі, коли є система зрошування. В Миколаївській області комплексного рішення цього питання, нажаль, не має. Через це аграрії несуть втрати, а разом з тим втрачають як місцеві бюджети, так і бюджет країни», — відзначає Кормишкін.
Як депутат, Юрій Кормишкін відзначає, що навіть при наявності власної програми розвитку водного господарства Миколаївської області на 2019-2021 роки, якою було передбачено розширити загальну площу зрошувальних земель, забезпечення будівництва та експлуатації меліоративних мереж, поліпшення екологічного стану зрошуваних угідь досягти значимих результатів не вдалося через брак коштів.
«Програмою на три роки було передбачено 3132,6 млн грн, але, як всі розуміють: програма є – результати мізерні. Більшість аграріїв сподіваються на впровадження пілотного проекту зі зрошення в Одеській, Херсонській, Запорізькій та в нашій Миколаївській областях. Якщо в область буде направлено хоча б 6 млрд грн., нехай не в один рік, але з системною роботою, то з 10% зрошувальних земель ми могли б розширити ці площі до 40-50%, що в свою чергу дозволить збільшити об’єм зібраного врожаю на 15-20% як мінімум», — впевнений аграрій.
«Наш край» не однократно звертав увагу на необхідності розбудови меліораційних мереж, як стратегічно важливого напрямку для збільшення показників врожайності на Миколаївщині. Враховуючи, що регіон є зоною ризикованого землеробства та спираючись на зміни клімату в регіоні впровадження системи зрошування земель сільськогосподарського значення дасть можливість не тільки в забезпеченні продовольчої безпеки держави, але й збільшенні доходів бюджетів усіх рівні.
«Актуальними залишаються проведення в області інвентаризації і паспортизації наявних водних об’єктів місцевого та загальнодержавного значення, необхідна реконструкція інженерної інфраструктури Південно-Бузької, Інгулецької, Явкинської, Спаської, Мічуринської та Вознесенської
зрошувальних систем, необхідно відновити функціонування внутрішньогосподарських меліоративних систем, що перебувають у незадовільному технічному стані, але не втратили свого потенціалу. Цього року питання зрошення вирішила природа, але, спираючись на досвід минулих років, засухи нам не оминути», — зазначає Юрій Кормишкін.

Теги: , , , , , , ,