За останні два роки ринок праці в Україні суттєво скоротився, — «Наш край»

26.07.2021
Ринок праці за останні два роки суттєво скоротився через згортання промисловості, тож не може забезпечити роботою усіх випускників профтехосвіти та вищих навчальних закладів. Таку думку висловила голова фракції партії «Наш край» в Миколаївській райраді, директор КП «Миколаївська обласна друкарня» Христина Синичків.

«Якщо ще два роки тому ми намагалися залучати на виробництво молодих фахівців саме робітничих спеціальностей, то з початком карантину ми зіткнулися з необхідністю скорочення штатної чисельності. Значне підвищення соціальних гарантій, тарифів на комунальні послуги та витратні матеріали, а на додачу — жорсткі карантинні обмеження дуже похитнули фінансовий стан підприємства. Аналогічна картина спостерігається і загалом по Україні в усіх галузях промисловості», — наголосила голова фракції.

Вона наголосила, що проблеми з роботою є як у молоді, так і у людей середнього та передпенсійного віку. Тільки з початку року рівень безробіття в Миколаївській області збільшився в середньому на 15% і вже досяг критичної точки.

«Кожен десятий українець сьогодні не може знайти роботу, а промисловість, яка забезпечує роботою більшу частину населення, за останні два роки скоротила свої потужності. Для відновлення докарантинних показників, підприємствам знадобиться не один рік. Без державної підтримки та підтримки місцевої влади декому доведеться і закритись. Тоді ми будемо говорити не про працевлаштування, а тотальне безробіття молоді, людей середнього віку, передпенсійного. Та й пенсіонери, які ще й досі працюють, будуть ледь виживати на соціальну пенсію. Повинні бути державні та регіональні замовлення для підтримки промисловості. Це дозволить стабілізувати ситуацію на підприємствах», — відзначає Синичків.

Теги: , , , , , ,