На порозі нової хвилі пандемії український уряд провалює вакцинацію та знищує інфекційні лікарні, – «Наш край»

11.08.2021
Попри попередження ВООЗ про загрозу третьої хвилі пандемії уже за кілька тижнів, українське міністерство охорони здоров’я продовжує провалювати протиепідемічні заходи на всіх фронтах. Станом на початок серпня, в Україні повністю вакциновано 2,4 млн громадян або лише 5,7% від усього населення країни. Цей показник майже в 3 рази нижчий, ніж у середньому у світі – 15,3%.
Для порівняння: станом на 5 серпня 2021 року в Угорщині повністю вакциновано 56,7% населення, Німеччині – 53,7%, Чехії – 47,2%, Польщі – 46,9%, Туреччині – 33,5%, Росії – 18,5%, Молдові – 13,1%, Білорусі – 9,1%.
Тобто говорити про набуття колективного імунітету як у розвинених європейських країнах поки не доводиться. Водночас новий штам «Дельта» поводиться набагато агресивніше, аніж його попередники. «Дельта» частіше вражає молодь, а сам перебіг хвороби відбувається набагато важче. Відтак єдиною надією для більшості українців у боротьбі з короновірусом залишаються самовіддані лікарі-інфекціоністи, які попри все продовжують рятувати життя.
Утім, уряд, замість підтримки медиків, продовжує знищувати систему охорони здоров’я, а самих медпрацівників підштовхувати до трудової міграції.
Так інфекційним лікарням продовжують затримувати «ковідні виплати», призначені для лікування хворих на ковід, та оплату медичним працівникам. Інфекціоністи з різних областей України повідомляють, що лікарні не отримали «ковідні пакети» за травень та за червень. На тлі наступної хвилі коронавірусу і нового штаму Дельта відділення ризикують залишитися без медичного персоналу.
Наприклад, 30 медиків з двох відділень Волинської обласної інфекційної лікарні звільнять через брак коштів. Наказ про скорочення штату та чисельності працівників підписала тимчасова виконувачка обов’язків директора закладу Галина Морочковська. Зі слів керівниці, гроші, щоб утримувати таку кількість персоналу, від Національної служби здоров’я не надходять.
А у Миколаєві взагалі влаштували поліцейський терор головному лікареві обласної інфекційної лікарні, Світлані Федоровій. Обшуки в її кабінеті тривали 18 годин. У весь цей час лікар не могла працювати, їй не дозволили навіть провести обхід в реанімації. Обурює, що звинувачення, через які, власне, влаштували обшук стосуються нарахування ковідних надбавок працівникам лікарні: лікарям та технічному персоналу.
«Наш край» вимагає від міністра внутрішніх справ втрутитися у ситуацію навколо Миколаївської інфекційної лікарні та припинити тероризувати одного із найкращих інфекціоністів країни. А міністру охорони здоров’я слід сконцентрувати зусилля на збереженні кадрового потенціалу вітчизняної медицини. Підтримка українських медиків – це питання національної безпеки.

Теги: , , ,