Уряд має зосередитися на відродженні економіки, а не витрушувати з українців останнє, – «Наш край»

17.08.2021
Замість боротьби з олігархами влада вирішила побороти власний народ. Уряд запроваджує поліцейську державу. Влада хоче контролювати усі витрати та доходи українців, а також стягувати податок з усіх витрат, які податківці вважатимуть необґрунтованим.
Враховуючи колосальне падіння рівня життя, йдеться про все, окрім комуналки та їжі. Міністерство фінансів готує законопроєкт, яким хоче запровадити податок на необґрунтовані витрати українців. Фактично, так уряд хоче закріпити за собою право тотального контролю за життям людей.
У разі ухвалення законопроєкту Верховною Радою, Податкова отримає повноваження порівнювати реальний спосіб життя українців із наявною інформацією щодо отриманих ними доходів та сплачених з них податків.
Наприклад, якщо людина офіційно отримує мінімальну зарплату, але у якийсь момент купить житло чи авто, то Податкова буде перевіряти походження грошей на цю покупку. Якщо ж фізична особа не зможе документально пояснити, звідки взяла гроші, то її змусять заплатити податок з суми, яку вона витратила на купівлю. Враховуючи бюрократію та корупцію, пояснити джерело грошей буде вдаватися тільки обраним.
Причому, йдеться про майже одну п’яту від ціни кожної такої покупки. А перевірятиме податкова всіх українців, незалежно від їхніх статків.
Необхідність розробки цього драконівського законопроєкту уряд пояснює законом про податкову амністію. Його Рада ухвалила у червні 2021 року. Сама амністія має стартувати вже 1 вересня 2021 року. От тільки у теорії вона мала б бути добровільною, а на практиці виявиться обов’язковою, адже якщо не подати одноразову декларацію в рамках амністії і не заплатити 5% від вартості задекларованого, потім доведеться пояснювати звідки взялося майно та платити з нього податок вже у 18%.
Цей закон далеко не перша спроба уряду залізти у кишені українців.
Насправді, влада планомірно продовжує політику тотального контролю та тиску на громадян:
1. На початку 2021 року було прийнято рішення щодо автоматичного блокування банківських рахунків боржників фізичних осіб (у тому числі за житлово-комунальні послуги).
2. У травні 2021 року Уряд переглянув умови щодо надання субсидій за житлово-комунальні послуги, збільшивши вимоги щодо їх отримання та скасувавши місцеві комісії з призначення субсидій в особливих випадках.
3. З 6 липня 2021 року здійснюється не лише автоматичне блокування банківських рахунків боржників, але й автоматичне списання коштів з них.
4. З жовтня 2021 року Уряд скасував 50% збільшення соціальних нормативів щодо норм споживання житлово-комунальних послуг, що мали би діяти на період дії карантину.
5. Ініційовано проведення паспортизації мобільного зв’язку під приводом національної безпеки та боротьби з шахраями.
І все це відбувається на тлі тотального збідніння українців.
За даними репрезентативного опитування домогосподарств за 2020 рік, які опублікувала Державна служба статистики:
• 67% українських громадян (дві третини) вважають себе бідними (у 2019 році – 65%);
• лише 1% українців відносять себе до середнього класу (у 2019 – 1,1%);
• 88% українців жили від зарплати до зарплати і не робили заощаджень;
• 37% (кожен третій) економив на всьому, окрім їжі, а 3% економили навіть на їжі;
• у 50% українців у 2020 році матеріальний стан погіршився;
• у 6% українців у 2020 році матеріальний стан покращився;
• 44% очікують українців очікують погіршення матеріального стану;
• 7% очікують покращення матеріального стану у майбутньому.
«Наш край» виступає проти методів поліцейської держави. Уряду варто зосередити свої зусилля на тому, щоб відроджувати економіку та піднімати рівень життя українців, а не витрушувати з них останнє. Необхідно надати підтримку малому та середньому бізнесу, зменшивши побори. Розвиваючись, підприємства будуть більше заробляти, а отже більше платитимуть зарплат та податків. Саме такий шлях стимулювання економіки продемонстрував ефективність у розвинених країнах світу. Натомість, посилення контролю та податкового тиску завжди приводить до падіння рівня життя, а також може спричинити соціально-політичну кризу у державі.

Теги: , , , , , , ,