Безкоштовний сир у мишоловці: за черговий транш від МВФ українці розплачуватимуться драконівською комуналкою та скасуванням пільг

27.08.2021
Україна нарощує борги перед МВФ. В серпні Україні надійшло $2,7 млрд від МВФ, в рамках збільшення квот для 190 країн-членів МВФ. У вересні до України прибуває місія МВФ для розгляду питання щодо виділення другого кредитного траншу по програмі stand-by. Ці гроші ніяк не вплинуть на рівень життя простого українця, бо розійдуться по вибраним фірмам і будуть закатані під «Великий асфальт», а виконання вимог МВФ призведе до соціально-економічної кризи.
$2,7 млрд – безповоротна та безумовна сума, що спрямовується у валютні резерви Національного банку. Але якщо Україна буде використовувати ці кошти на будь-які цілі (наприклад, на фінансування дефіциту бюджету – для цього потрібно досягнути домовленості між урядом та Нацбанком), будемо сплачувати 0,5% річних з використаної суми.
Натомість кредити по програмі stand-by (угода підписана 2 червня 2020 року на суму $5 млрд) потрібно повертати з чималими відсотками.
10 червня 2020 року Україна отримано перший транш в сумі $2,1 млрд. Сума другого траншу поки що не визначена, за попередніми оцінками, може складати $0,7-1,4 млрд.
Водночас транші в рамках цієї програми надаються тільки після виконання умов і дотримання попередніх домовленостей.
Для отримання цих кредитних коштів від МВФ українська влада взяла на себе зобов’язання, які значно погіршують як рівень життя українців, так і шанси вітчизняного бізнесу на розвиток.
Зокрема:
1. Ми скасували фіксовану максимальну величину для тарифів на тепло шляхом відкликання постанови Уряду No 560 від 26 червня 2019 р. А це означає, що тарифи вкотре зростуть.
2. Протягом програмного періоду ми будемо утримуватися від запровадження нових звільнень від сплати податків або податкових пільг, включаючи вільні економічні зони, пільгові ставки та мита. А, отже, не зможемо запровадити жодної нової програми підтримки малого бізнесу.
3. Ми продовжимо оптимізацію кількості закладів початкової та середньої освіти. Це означає закриття шкіл та 10-11 класів. Третина вчителів можуть залишитися без роботи, а величезна кількість дітей не зможе отримати гідну освіту вище 9-ти класів.
4. Ми також ухвалили закон щодо встановлення фіскальної підзвітності при видачі касових чеків учасниками спрощеного режиму оподаткування з обов’язковим використанням касових апаратів та електронного касового обліку. Чим дуже серйозно ускладнили життя малому та середньому бізнесу, поклавши на них додаткове навантаження.
5. Ми також зобов’язалися розробити інструменти для підприємств теплопостачання для забезпечення стягнення платежів з домогосподарств (у тому числі за рахунок більш високих штрафів та спрощеного законодавства). Це означає, що влада заздалегідь дозволила здирати з українців останнє, і якщо людям нічим платити за комуналку, то у них будуть відбирати майно.
Експерти «Нашого краю» переконані — уряд має сконцентрувати зусилля не на поглибленні стосунків/боргової ями перед МВФ, а навпаки, на підтримці малого та середнього бізнесу, на розвиткові економіки з тим, аби якомога швидше позбутися боргового ярма і стати самодостатньою, сильною і дійсно незалежною державою. Як будь-який кредитор, МВФ відстоює свої корисливі інтереси і висуває такі вимоги перед Україною, які гарантують збільшення залежності і збільшення боргів, а не можливість розрахуватись з боргами. А тому, ставлячи бажання догодити МВФ вище за потреби власного народу, українська влада зраджує інтересам держави.

Теги: , ,