На Миколаївщині більше ніж 200 абонентів відключили від мережі електропостачання через борги

06.09.2021
Миколаївська область. Станом на 1 вересня у Миколаївській області більше ніж 200 абонентів відключили від мережі електропостачання через борги. Загальна заборгованість за спожиту електроенергію на Миколаївщині складає 142 млн грн.
_________________________________________________________________________________________________________
На порозі нової хвилі пандемії влада відключає від води, світла, каналізації та тепла найбідніших українців. Усіх боржників, яким не пощастить потрапити в «червону» зону, попередили про початок відключень. Водночас комунальники вже почали нараховувати штрафи та пені на борги.
15 липня 2021 року Верховна Рада проголосувала за Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж» №1657, а 19 серпня президент його підписав.
Цей закон, серед іншого, офіційно знімає в Україні обмеження на відключення населення за заборгованість з оплати вартості комунальних послуг, які передбачались законодавством на період дії карантину.
Тобто з 19 серпня 2021 року постачальники комунальних послуг отримали зелене світло на відключення боржників від газу, електроенергії, тепла (з початком опалювального сезону) та інших видів комунальних послуг.
Практично одразу після введення в дію цього Закону розпочалися перші відключення від постачання житлово-комунальних послуг – газ, електроенергія та вода (і це лише початок, попереду нас чекає опалювальний сезон із стрімким накопиченням боргів):
Миколаївська область. Станом на 1 вересня у Миколаївській області більше ніж 200 абонентів відключили від мережі електропостачання через борги. Загальна заборгованість за спожиту електроенергію на Миколаївщині складає 142 млн грн.
До прийняття Закону, на період дії карантину та 30 днів після нього заборонялося нарахування пені і штрафів за заборгованість за житлово-комунальні послуги та припинення надання таких послуг.
Ниніж, аби відновити подачу комунальних послуг у разі відключення, побутовим споживачам крім погашення заборгованості доведеться також сплатити послугу повторного підключення. Відновлення постачання, наприклад, електроенергії буде коштувати для споживача від 600 до 2000 грн.
Такі дії нинішньої влади, на фоні тотальної бідності (67% українських громадян вважають себе бідними) та величезної заборгованості населення за житлово-комунальні послуги – в сумі понад 70 млрд грн, – призведуть до посилення соціальної напруги. Адже відключають людей, яким просто нічим платити за надзвичайно дорогі комунальні послуги. А від посилення тиску та більш жорстоких підходів з боку влади гроші у людей не з’являться. Найбідніші українці вимушені будуть виживати в середньовічних умовах без світла, тепла і води, адже просто не зможуть погасити заборгованість та оплатити відновлення послуг. Йдеться про величезну кількість пенсіонерів та малозабезпечених родин з дітьми, які через бюрократичні перепони не змогли отримати субсидії. Тим паче, що уряд штучно скоротив їхню кількість.
«Наш край» вимагає терміново внести зміни до законодавства та відновити попередню норму Закону щодо обмеження на відключення населення за заборгованість з оплати вартості комунальних послуг на період дії карантину плюс 30 днів після його закінчення.
Крім того, партія наполягає на необхідності зниження тарифів на житлово-комунальні послуги до соціально-обґрунтованого рівня. Це можна зробити шляхом збільшення видобутку вітчизняного газу та вугілля. Але замість того аби збільшувати видобуток дешевого українського газу, уряд звітує про його скорочення. «Укргазвидобування» в січні-серпні 2021 року зменшило видобування природного газу на 5% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року – до 9,08 млрд кубічних метрів, згідно інформації департаменту комунікацій УГВ. За вісім місяців цього року компанія видобула 9,08 млрд кубічних метрів природного газу. Зменшення видобування за січень-серпень складає 5%.
Надприбутки НАК «Нафтогазу» мають іти на забезпечення субсидіями та покращення життя простим українцям, а не кільком іноземцям в наглядовій раді.

Теги: , , , ,