Актив громади Єланецького р-ну проти приєднання до Первомайська. Люди просять переглянути підходи до адмінреформи та призупинити процес укрупнення до проведення загальнонаціонального референдуму

Актив громади Єланецького району закликає депутатів Миколаївської обласної ради звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з вимогою переглянути підходи до впровадження адміністративно-територіальної реформи та призупинити процес укрупнення до проведення загальнонаціонального референдуму.

Дане рішення було одноголосно прийнято в ході громадського обговорення, яке відбулось днями в приміщенні Єланецької районної організації партії «Наш край», а відповідний текст звернення направлений на розгляд сесії Миколаївської обласної ради, яка відбудеться 5 лютого. На заході були присутні практично всі сільські голови, селищний голова, депутати районної ради, працівники освітньої та культурної сфери, лідери району.

Як зазначає голова Єланецької районної організації партії «Наш край» Людмила Присяжнюк, таке обговорення було організоване для того, щоб і в області, і на центральному рівні почули думку жителів Єланецького району щодо підходів, які уже практично закріплені для впровадження в Україні адміністративно-територіальної реформи. На думку присутніх, у разі прийняття за основу пропозицій Уряду щодо укрупнення районів та створення в Миколаївській області тільки 3 районів (Миколаївського, Баштанського та Первомайського) це приведе до вимирання, занепаду та безперспективності розвитку Єланеччини.

«Раніше мова велася щодо того, що у нас в області буде 5 районів, потім було запропоновано, що буде 4 райони, у тому числі і Вознесенський. Сьогодні ж мова ведеться про 3 райони: Баштанський, Первомайський і Миколаївський. Що ми маємо на сьогодні? Ми сьогодні відірвані від обласного центру і відірвані від районних центрів, тобто ми сьогодні практично ізольовані: ні в напрямку Нового Бугу, ні Нової Одеси, ні Миколаєва, ні в сторону Братського немає дорожнього сполучення, ще трохи жевріє дорога в сторону Вознесенська.  Що станеться за цю зиму, і як ми будемо навесні їздити, на сьогодні питання дуже велике: чи взагалі буде якась дорога. В результаті такої реформи зникнуть не тільки малі села, але і центральні садиби, тому що, якщо сьогодні на нас уже ніхто не звертає уваги, то на завтра про нас просто забудуть, хоча це слово можна вжити і сьогодні. Наша партія і голова нашої партії Юрій Кормишкін піддали різкій критиці підходи до такого реформування та зазначили, що перш ніж йти на адмінреформу, ми повинні запитати у людей, чи хочуть вони взагалі цієї реформи, чи хочуть вони приєднуватись до того чи іншого району, чи потрібне нам таке відношення до нас, такий захист і взагалі така ситуація», — говорить Людмила Присяжнюк.

Депутат Єланецької районної ради від партії «Наш край» Наталя Кружкова виступила з пропозицією проведення загальнонаціонального референдуму та звернулась до селищної та сільських голів із закликом прискорити процес створення в Єланецькому районі об’єднаних територіальних громад, для того, щоб хоч в цьому питанні самостійно прийняти рішення.«По-перше, чомусь так повелось в нашій державі, що в таких глобальних питаннях, реформах не питають згоди у людей. Перш за все, я думаю, по таким питанням повинні проходити референдуми і, якщо ми беремо приклад з європейських держав, то в європейських державах саме так і вирішуються питання. Друге, на що б я хотіла звернути увагу. Мені здається, що для того, аби для нас не так болісно пройшла адмінреформа, ми запізнюємося з ОТГ. Нам вже треба було давно це зробити, нас на це націлювали, до нас звертались, а ми побоювались цього, так як і кожної реформи. Бо кожна реформа, вона звісно, проходить болісно, і боялися, а зараз, і це моя особиста думка, що нам треба цю роботу прискорить. І ще таке прохання: три райони – це надзвичайно мало для нашої області і для нас це надзвичайно незручно. Хоч би 4 райони, якщо неможливо зберегти наш», — відзначила Наталя Кружкова.

В свою чергу Єланецький селищний голова Любов Баденко зазначила, що в розгляді такого питання потрібно проводити не просто громадські слухання, а дійсно загальнонаціональний референдум та посилити поінформованість серед населення через загальнонаціональні телеканали та місцеву пресу.

«Реформу не зупинити, але якщо і укрупнити райони, то так, щоб було зручно тим районам, які будуть знаходитись в тому чи іншому укрупненні. І гласність: якщо ми говоримо про те, що на сесію це питання уже буде виноситись, то чому б не ввести на національному телебаченні хоча б якусь рубрику з роз’ясненнями того, що це за реформа, що від неї чекати та як вона буде реалізована. Не може бути такого, що в Україні проводиться така реформа, а люди нічого про це не знають. І я також за референдум. На громадські слухання приходять люди одиниці, не всі», – підкреслює Любов Баденко.

Ясногородський сільський голова Людмила Шатохіна взагалі вважає, що для того аби впроваджувати таку реформу, потрібно і людям роз’яснення дати, і велику роботу ще здійснити на місцях: по автобусному сполученню, ремонту доріг, медичному обслуговуванню та роботу поштарів.

«Необхідно прописати ризики. Про яке укрупнення районів ми зараз говоримо, якщо на сьогоднішній день в селі Крутоярка — це Ясногородська громада Єланецького району закрита пошта, скорочені робочі дні до одного. Газета, яка виходить в суботу, до нас попадає на наступний тиждень у четвер – інформація і новини неактуальні, пенсії розносить один поштар на всю нашу громаду. Я спілкувалася з жителями нашої громади, і мені кажуть, що вони від мене вперше чують про це укрупнення. Це правда. І поки люди цього всього не почують, вони не можуть дати відповідь на те, чи згодні вони до укрупнення, об’єднання і т.д.. Мені задали питання: як ми доберемось до того району, Люда Іванівна, що ви говорите. У нас доріг нема, а де автобуси? Автобусне сполучення вкрай в критичному стані. Кожного дня читаю оголошення: не буде рейсів, які ідуть через село Ясногородка і ще 6 сіл. Ніякого нормального сполучення автобусного немає що на Вознесенськ, що на Первомайськ. Але якщо ще до Вознесенська ми дорогу знаємо і знайдем, то до Первомайська однозначно нема чим. Сполучення між селами – сьогодні його немає. На сьогоднішній день 42 дитини відвідує Ясногородський дитячий садок. 28 дітей – підвіз із 6 сіл: Півні, Гражданка, Михайлівка, Крутоярка. Найбільше діток з Крутоярки і Півнів – це найдальші села. В автобусі їдуть діти, яким по три роки», — звертає увагу на проблемні питання голова Ясногородської сільської ради.

За проведення референдуму свою думку висловили також депутат Єланецької районної ради, голова постійної комісії з питань АПК, голова фермерського господарства «Аваль» Валерій Алхімов, головний спеціаліст сектору культури Єланецької райдержадміністрації Віра Слободніченко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Єланецької райдержадміністрації Світлана Головань, директор опорного навчального закладу (Єланецької ЗОШ І-ІІІ ст.) Валентина Кравчук, Калинівський сільський голова Володимир Булах, Маложенівський сільський голова Тетяна Козуб та інші.

Нагадаємо, що згідно пропозиціям Уряду, в Миколаївській області планується 3 райони: Миколаївській, Баштанський, Первомайський, із центрами, у відповідності до назв: Миколаїв, Баштанка, Первомайськ. Тобто, будуть поглинуті такі міста обласного значення, як Вознесенськ, Очаків, Южноукраїнськ. Даною пропозицією передбачено приєднання Єланецького району до Первомайського.

Існує також законопроект, зареєстрований у ВРУ 08.11.2018, поданий депутатами Вадатурським А.О. і Федоруком М.Т.  «Про зміну меж районів  Миколаївської області», де передбачається «розширення меж Миколаївського, Баштанського, Вознесенського, Первомайського районів». Згідно даного законопроекту Єланецький район увійде до складу Вознесенського району разом з Арбузинським, Братським, Веселинівським.

 

Теги: адмінреформа, ,