“Закриття лікарень – не реформа”: “Наш край” вимагає не ухвалювати медичний закон

У разі остаточного ухвалення парламентом медичної реформи у нинішньому вигляді, кількість державних закладів медичної допомоги істотно зменшиться. Про це заявив співголова “Нашого краю” Олександр Мазурчак.

За його словами, держава має спочатку вкласти кошти у модернізацію наявної мережі медзакладів, що знаходяться в її власності, а лише після цього – змінювати умови фінансування.

“Чиновники називають головним «досягненням» медреформи формулу «гроші йдуть за пацієнтом». Тобто держава планує фінансувати приватні медичні заклади, нехтуючи оновленням застарілого обладнання у державних медзакладах та підвищенням зарплатні лікарям. Створюються умови для поступового знищення мережі державних та комунальних медичних закладів. Остаточне ухвалення медичної реформи можливе лише після доопрацювання та вилучення з неї положень, які знищують державну систему медичної допомоги”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Він наголосив, ухвалена у першому читанні медреформа “сира” та потребує доопрацювання.

“Уряд досі не має остаточних бюджетних розрахунків щодо тарифів та бюджетних витрат згідно з новими умовами. В МОЗ відверто визнали, що саме зараз перераховують тарифи на первинну медичну допомогу. На сьогодні вона складала 200 грн на людину, яка сума буде після перерахунку на 2018 рік – невідомо. Більше того, урядовці тільки планують порахувати тарифи для вторинного та третинного рівня державної допомоги, іншими словами – розрахунків немає”, – повідомив Олександр Мазурчак.

Співголова партії “Наш край” зазначив, що не можна приймати реформу, якщо не прораховані всі показники бюджетних витрат на всіх рівнях медичної допомоги.

“Ми всі хочемо мати якісну медицину в Україні. Саме тому у нинішньому вигляді ухвалювати медреформу не можна”, – підсумував Олександр Мазурчак.

Детальніше читайте на сайті — http://nashkray.org/?p=6851

Теги: , ,